Dvořák v Lillehammeru na třetí místo nenavázal, doběhl patnáctý

Lillehammer (Norsko) – Sdruženář Miroslav Dvořák v světovém poháru znovu bodoval. Po třetím místě z minulého týdne tentokrát doběhl v Lillehammeru patnáctý. Druhý český reprezentant na startu Tomáš Portyk skončil na 35. příčce, vyhrál obhájce celkového prvenství Eric Frenzel z Německa.

Třetí muž z úvodního podniku seriálu před týdnem ve Finsku Dvořák figuroval po dopolední skokanské části až na 21. příčce, na desetikilometrové trati si ale polepšil a podruhé za sebou bodoval. Na olympijského vítěze a dvojnásobného mistra světa Frenzela ztratil 57 vteřin.

"Na můstku byly ke konci startovního pole těžší podmínky, dost větru do zad. Ale i tak myslím, že skok nebyl špatný," komentoval úvodní část závodu Dvořák. "V běhu jsem od začátku nebyl v pohodě, dost jsem se trápil. Ale patnácté místo je solidní," dodal.

Portyk naopak nadějnou pozici ze skoku neudržel. Do běžecké části sice vyrazil jako desátý, v konečném pořadí se ale propadl a životní maximum, kterým je týden staré 20. místo z Ruky, nevylepšil. Od bodované třicítky českého závodníka dělilo 22 sekund. Za vítězem pak zaostal o dvě minuty a dvě vteřiny.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

1. Frenzel 25:01,9, 2. Riessle (oba Něm.) -2,7, 3. Schmid -12,3, 4. Moan -15,1, 5. Klemetsen (všichni Nor.) -18,3, 6. A. Watabe (Jap.) -23,9, 7. Kokslien (Nor.) -31,8, 8. Edelmann (Něm.) -33,5, 9. Herola (Fin.) -36,0, 10. Kircheisen (Něm.) -36,8, ...15. Dvořák -57,1, 35. Portyk (oba ČR) -2:01,8.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 17 závodů): 1. Rydzek (Něm.) a Riessle oba 120 b., 3. Frenzel 108, 4. Gruber (Rak.) 102, 5. A. Watabe 90, 6. Dvořák a Schmid oba 76, ...30. Portyk 11.